Švýcarská vláda podpoří módní průmysl Ghany částkou 3,5 milionu USD

African Update – 03/12/12

Švýcarská vláda poskytla Ghaně prostřednictvím Mezinárodního obchodního centra v Ženevě a ghanského Ministerstva obchodu grant ve výši 3,5 milionu amerických dolarů na rozvoj módního průmyslu a odvětví výroby textilních látek.

Cílem grantu je podpořit začínající ghanské podnikatele a umožnit jim prodávat jejich zboží na mezinárodních trzích při dodržení vysokých etických standardů.

Švýcarská vláda poskytla Ghaně prostřednictvím Mezinárodního obchodního centra v Ženevě a ghanského Ministerstva obchodu grant ve výši 3,5 milionu amerických dolarů na rozvoj módního průmyslu a odvětví výroby textilních látek.

Částka bude použita na podporu mladých ghanských podnikatelů v těchto odvětvích s cílem umožnit jim rozšířit výrobu a vytvářet zboží konkurenceschopné na mezinárodních trzích, což následně přispěje k tvorbě nových pracovních míst.

Grant získaný organizací Ethical Fashion Inititiative (Ghana Project) se zaměřuje rovněž na zlepšení ekonomické situace chudých komunit a to skrze nová pracovní místa, jejichž vznik bude umožněn vytvořením dlouhodobě fungujícího dodavatelského řetězce sahajícího od místních dodavatelů a zpracovatelů v Ghaně až po zákazníky v Evropě.

Jeho Excelence Andrea Semadeni, švýcarský velvyslanec v Ghaně, pronesl na tiskové konferenci k projektu následující slova: „V první fázi proběhne navázání spolupráce s evropskými módními návrháři za účelem, aby bylo možné včas reagovat na stávající módní trendy a potřeby mezinárodních trhů. Ghana získala tento grant, jelikož má vynikající potenciál a je připravena se účinně adaptovat na převládající tržní podmínky. Z toho důvodu se Ghana stala centrem výroby tradičních látek“

Pan velvyslanec zdůraznil, že projekt bude podporovat mladé ghanské podnikatele v módním průmyslu a designéry tak, aby se mohli více zapojovat do tvorby přidaného hodnoty v mezinárodním měřítku.

Dále uvedl, že projektový tým bude spolupracovat s Mezinárodní organizací práce, aby byla zajištěna práva dělníků. Součástí projektu bude rovněž zajištění ochrany duševního vlastnictví jednotlivých designérů.

Pan velvyslanec připomněl tři základní pilíře, o které opírá organizace Ethical Fashion Inititiative svůj projekt, totiž identifikaci poptávky na straně obchodu, reakci místních trhů a naplnění sociálně‑pracovních a environmentálních standardů.

Manažerka programu zastupující Švýcarský sekretariát pro hospodářské záležitosti (SECO) doplnila, že snahou projektu, který je první svého druhu v Západní Africe, je posílit postavení místních institucí a podnikatelských subjektů v tom smyslu, aby dosáhly vlastní a dlouhodobě udržitelné soběstačnosti.

Ministr hospodářství Ghanské republiky, pan Nii Ansah‑Adjaye ocenil podporu vlády Švýcarska a vyjádřil naději, že projekt přispěje k rozšíření obchodních a výrobních aktivit mladých ghanských podnikatelů.

Dále uvedl, že uvedený projekt plně zapadá do rámce Vládního programu na podporu průmyslových odvětví a je potvrzením vládního úsilí a závazku o zlepšení životních podmínek v chudých a znevýhodněných oblastech.

Pan Ansah‑Adjaye vyzdvihl rozvojové úsilí a spolupráci mezi SECO na straně jedné a místními institucemi a podnikatelskými subjekty na straně druhé, které směřují k dosažení vlastní soběstačnosti.

Na projektu se budou podílet ikony módního světa, mezi jinými například ghanský módní návrhář Kofi Ansah.

Zdroj: Ghana News Agency

Nejbližší akce AIC
Momentálně se žádné akce nechystají.
Kniha měsíce

Xoliswa Ndoyiya: Ukutya Kwasekhaya

Xoliswa Ndoyiya: Ukutya KwasekhayaTastes from Nelson Mandela’s kitchen

Kniha s oblíbenými recepty osobního kuchaře Nelsona Mandely představuje pokrmy, které byly servírovány politikům, celebritám a dalším osobnostem, jež Mandela hostil během posledních 20 let. Např. dršťkovou polévku, farmářské kuře, krevety na kari a řadu dalších delikates. Chutné, výživné a zdravé čtení!Více

Nové tituly

Nové tituly ve fondu knihovny, prosinec 2016

Knihovna

Naše knihovna opatřila v tomto roce celou řadu zajímavých knižních titulů. Zde přinášíme přehled těch, které jsme obdrželi na konci roku.

 • Blood Brothers: The Fatal Friendship Between Muhammad Ali and Malcolm X by Randy Roberts and Johnny Smith
 • Fashion Cities Africa by Hannah Azieb Pool
 • Frantz Fanon: Toward a Revolutionary Humanismby Christopher Lee
 • Americanah by Chimamanda Ngozi Adichie
 • Why Nations Fail: The Origins of Power, Prosperity and Poverty by Robinson, James A., Acemoglu, Daron
 • Shakespeare in Swahililand: Adventures With the Ever-Living Poet by Edward Wilson-Lee
 • A History of Modern Africa: 1800 to the Present by Richard J. Reid
 • Authentically African: Arts and the Transnational Politics of Congolese Culture by Sarah Van Beurden
 • Children in Slavery through the Ages by by Gwyn CampbellSuzanne MiersJoseph C. Miller
 • Global Health in Africa: Historical Perspectives on Disease Control by Tamara Giles-Vernick
 • Rumba on the River: A History of the Popular Music of the Two Congos by Gary  Stewart
 • Women and Slavery, Vol. 1: Africa, the Indian Ocean World, and the Medieval North Atlantic by Gwyn Campbell
 • Women and Slavery, Vol. 2: The Modern Atlantic by Gwyn Campbell
 • Cahier d'un Retour Au Pays Natal by Aimé Cesaire
 • Healing Traditions: African Medicine, Cultural Exchange and Competition in South Africa, 1820-1948 by Karen Elizabeth  Flint
 • Global Education Policy and International Development: New Agendas, Issues and Policies by Antoni Verger
 • Black Skin, White Coats: Nigerian Psychiatrists, Decolonization, and the Globalization of Psychiatry by Matthew M. Heaton
   

Africké informační centrum

Ječná 2, 120 00 Praha 2

Otevírací doba

Úterý, Čtvrtek: 14 – 18

Humanitas Afrika, občanské sdružení

Podporují nás:

Pokladní systémy

Hl. m. Praha Česká rozvojová agentura

Fair Trade Logo

AIC je prodejním místem
produktů fairtrade

Naši partneři:

 • Afro.cz