(Tísková zpráva) Vůbec první "Vyznamenání Afrického Vůdcovství a Znamenitosti" bylo prezentováno Prezidentovi Ghany Johnovi Mahama

African Update – 01/11/16

Omezení a hranice afrických zemí do suverénních států jako v nynější Africe je nepochybně odkaz nesený z kolonialismu a neo - kolonialismu. Mnoho Afričanů věří, že neomezený pohyb lidí a zboží je katalyzátorem pro zrychlený progres a vývoj kontinentu. Tedy, volný pohyb Afričanů v Africe se stal vroucím přáním v srdcích dobromyslných Afričanů, a to hlavně pan - Afričanů, kteří tento velký problém berou jako svou misi a vizi.

V červnu tohoto roku, proslulý redaktor Baffour Ankomah, který je teď redaktorem ve velkém Londýnském magazínu New African, rozsáhle psal o této důležité záležitosti jak v New African tak v magazínu Africawatch, sídlící ve Spojených Státech. Jeho článek je možný najít na stránkách Informačního Centra Humanitas Afrika pomocí následujícího linku: http://centrum.humanitasafrika.cz/en/index

Humanitas Afrika je Afro - Česká a pan - Africká organizace sídlící v Praze, která pracuje na rozvoji zájmů globální africké rodiny.

Tato organizace považuje za nutné včas rozpoznat, ocenit, oslavit a vyznamenat africké vůdce, instituce, a jednotlivce, jejichž politika a iniciativy poskytují větší svobodu a rozvoj Africkým lidem.  Iniciativy, které prosazují dráhu Africké jednoty a rozvoje, zavedením schématu VYZNAMENÁNÍ AFRICKÉHO VŮDCOVSTVÍ A ZNAMENITOSTI, který rozpozná, ocení, inspiruje, motivuje a vyznamená lidi Afriky, jednotlivce a instituce, jejichž snahy podporují větší svobodu, rozvoj a jednotu Afrických lidí a mateřského kontinentu.

V tomto ohledu a konkrétně v posledních dvou letech, Prezident Paul Kagame Rwandy a John Dramani Mahama Ghany zavedli politiku a přijali zákony ve svých  zemích, které podporují projekt Africké jednoty. Spustili chvályhodnou politiku, po - příjezdová víza ve svých zemích, které umožňují snadný přístup a volný pohyb Afričanů do Rwandy a Ghany.

Tato pozoruhodná politika zaujmula pozornost organizace Humanitas Afrika, která se rozhodla ocenit tyto dva prezidenty VYZNAMENÁNÍM AFRICKÉHO VŮDCOVSTVÍ A ZNAMENITOSTI jako způsob je povzbudit k větším výkonům a zároveň zvýraznit jejich příklad zbytku Afriky, aby prapor který vztyčili  byl emulován jinými Africkými prezidenty a státy.

To bylo v té souvislosti, že hlava Humanitas Afrika, Afrikatu Kofi Nkrumah, cestoval nedávno do Ghany, aby předal vůbec první VYZNAMENÁNÍ AFRICKÉHO VŮDCOVSTVÍ A ZNAMENITOSTI Prezidentovi Ghany, jeho Excelenci Johnu Dramani Mahama, v domě Flagstaff v Accře, kde sídlí vláda Ghany.

Kofi Nkhrumah prezentoval vyznamenání v přítomnosti pana Baffour Ankomah a jeho ženy paní Elizabeth Anjomah (národnostně ze Zimbabwe), a pana Emmanuela Hayforda, koordinátora Humanitas Afrika v Ghaně.

Náčelník štábu Prezidenta Mahama, pan Julius Debrah, přijal vyznamenání za pana Prezidenta.  Na obřadu byl také pan Antwi Bosiako, vysoce postavený člen prezidentského štábu.

Kromě předání vyznamenání, Kofi Nkrumah předložil panu Prezidentovi kopii jedné z nejproslulejších knížek Kancléře Williama „Destrukce Černé Civilizace“ a věří, že se bude panu Prezidentovi moc líbit. Kancléř William byl Afro - Americký vzdělanec a historik, jeden z nejlepších autorů a učitelů Černé Ameriky.  Jeho knížka, „Destrukce Černé Civilizace“, významně otevřela oči mnohým v globální Africe.

V roce 2017, druhé VYZNAMENÁNÍ AFRICKÉHO VŮDCOVSTVÍ A ZNAMENITOSTI bude prezentováno Prezidentovi Rwandy, Paulu Kagameofovi.

- - - - -  - - - - - - - - - - - - - - -

Zpráva pro redaktory: Pro více informací, kontaktujte: Afrikatu Kofi Nkrumah, Humanitas Afrika, Ječná 505/2 Praha 2, Česká republika. Telefonní číslo: +420251560375. Email: afrika@humanitasafrika.cz

Nejbližší akce AIC
Momentálně se žádné akce nechystají.
Kniha měsíce

Xoliswa Ndoyiya: Ukutya Kwasekhaya

Xoliswa Ndoyiya: Ukutya KwasekhayaTastes from Nelson Mandela’s kitchen

Kniha s oblíbenými recepty osobního kuchaře Nelsona Mandely představuje pokrmy, které byly servírovány politikům, celebritám a dalším osobnostem, jež Mandela hostil během posledních 20 let. Např. dršťkovou polévku, farmářské kuře, krevety na kari a řadu dalších delikates. Chutné, výživné a zdravé čtení!Více

Nové tituly

Nové tituly ve fondu knihovny, prosinec 2016

Knihovna

Naše knihovna opatřila v tomto roce celou řadu zajímavých knižních titulů. Zde přinášíme přehled těch, které jsme obdrželi na konci roku.

 • Blood Brothers: The Fatal Friendship Between Muhammad Ali and Malcolm X by Randy Roberts and Johnny Smith
 • Fashion Cities Africa by Hannah Azieb Pool
 • Frantz Fanon: Toward a Revolutionary Humanismby Christopher Lee
 • Americanah by Chimamanda Ngozi Adichie
 • Why Nations Fail: The Origins of Power, Prosperity and Poverty by Robinson, James A., Acemoglu, Daron
 • Shakespeare in Swahililand: Adventures With the Ever-Living Poet by Edward Wilson-Lee
 • A History of Modern Africa: 1800 to the Present by Richard J. Reid
 • Authentically African: Arts and the Transnational Politics of Congolese Culture by Sarah Van Beurden
 • Children in Slavery through the Ages by by Gwyn CampbellSuzanne MiersJoseph C. Miller
 • Global Health in Africa: Historical Perspectives on Disease Control by Tamara Giles-Vernick
 • Rumba on the River: A History of the Popular Music of the Two Congos by Gary  Stewart
 • Women and Slavery, Vol. 1: Africa, the Indian Ocean World, and the Medieval North Atlantic by Gwyn Campbell
 • Women and Slavery, Vol. 2: The Modern Atlantic by Gwyn Campbell
 • Cahier d'un Retour Au Pays Natal by Aimé Cesaire
 • Healing Traditions: African Medicine, Cultural Exchange and Competition in South Africa, 1820-1948 by Karen Elizabeth  Flint
 • Global Education Policy and International Development: New Agendas, Issues and Policies by Antoni Verger
 • Black Skin, White Coats: Nigerian Psychiatrists, Decolonization, and the Globalization of Psychiatry by Matthew M. Heaton
   

Africké informační centrum

Ječná 2, 120 00 Praha 2

Otevírací doba

Úterý, Čtvrtek: 14 – 18

Humanitas Afrika, občanské sdružení

Podporují nás:

Pokladní systémy

Hl. m. Praha Česká rozvojová agentura

Fair Trade Logo

AIC je prodejním místem
produktů fairtrade

Naši partneři:

 • Afro.cz